TESİSLERİMİZ ve MADENCİLİK FAALİYETLERİMİZ

ADO – Madencilik Grubu üye şirketleriyle beraber Ado Madencilik, Şarkikaraağaç (2), Muş (2), Bitlis ve Gazipaşa'da bulunan 6 işletme maden ruhsatı ve toplam 250.000 MT'lik yıllık tüvenan barit üretim kapasitesi ile 22.933 hektarlık arazide üretim ve çeşitli arama, geliştirme çalışmaları devam etmektedir. 
ÜRETİM TESİSLERİ 

Cevher Hazırlama,Yıkama ve Zenginleştirme Sistemimiz

Şarkikaraağaç maden yataklarından çıkarılan ham barit jig sistemi ile yıkama, eleme ve ayırma işlemlerine tabi tutularak zenginleştirilmektedir.
Antalya Öğütme ve Paketleme Tesisi

Ado Madencilik Antalya Öğütme ve Paketleme Tesisinde 1994 yılından bu yana petrol ve gaz sondaj endüstrisi için API / OCMA standartlarına uygun barit üretimi ve ihracatı yapmakta ve dünyanın önde gelen petrol ve gaz hizmet şirketlerine tedarik etmek için sondaj baritlerini ihraç etmektedir.
Paketleme Sistemi

Otomatik paketleme ünitelerinde, paketleme türleri 1.000-1.200-1.500 kg’lık büyük torbalar, 24-40 kg’lık Kraft torbalar halinde paketlenir. 
Laboratuvar ve Kalite Güvence

Ado Madencilik Laboratuvarı, devamlı ürün kalitesini korumak için her önemli işleme aşamasında ham maddelerin tam kontrolü ile genel ve özel kontrol ve testlerin her aşamasını analiz etmek için gerekli tüm ekipman ve araçlarla donatılmıştır.
Kalite Yönetim Sistemi

Ado Madencilik, sürekli gelişimi sağlamak ve sektörde lider konumunu almak için Kalite Yönetim Sistemini benimsemiştir. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine öncelik vererek, gerekli standartlarda yüksek kaliteli ve güvenilir ürünler üretmeyi hedeflemektedir.


Akreditasyonlar & Sertifikalar

ISO ve IQNet Akreditasyonlarımız, kalite ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığımızı göstermektedir